POPULAR BRANDS I-Z
Designer Brands
Watch Types
Price ranges
Types of kids watches
Apple Watch
How to...
Most sold watch batteries
Inspiration
Gift tips
Gift finder
Gift tips
Pouch for one bracelet or watch. Free gift with straps over € 50
| Strap material | Stainless steel |
| Extra info (free text) | Stainless Steel Bracelet |
| Strap Type | Link bracelet |
| Strap width | 22 mm |
| Lug width | 22 mm |
| Strap width at the clasp | 20 mm |
| Strap colour | Rose gold |
| Clasp Type | Deployment clasp with push buttons and safety |
| Clasp colour | Rose gold |
| Mount type | Push pins |
| Straight strap mount | No |
the strap feels much nicer than the default one that is included with the SRPD76. more dynamic fit and sizing control make it a better feeling and better looking watch.
the strap feels much nicer than the default one that is included with the SRPD76. more dynamic fit and sizing control make it a better feeling and better looking watch.
Watch.co.uk uses different types of cookies. For some types we need your permission.
The necessary cookies and anonymous statistics are always automatically active; if you click “accept all cookies”, you also accept the optional cookies. If you want to choose which cookies you enable yourself, click on “cookie settings”.
This website uses different types of cookies. For some types we need your permission.